Produkter

Sökning:
Samtliga kategorier
582st objekt

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST (1925-1997), soffa, "Paradiset", AB Nordiska Kompaniet

Värdering: 6 000

Bud: 200 SEK

Västmanland

KAFFEGODS, "Flora" Upsala-Ekeby, Gefle

Värdering: 4 000

Bud: 2 000 SEK

Västmanland

SIDEBOARD, teak, 1960-tal

Värdering: 5 000

Bud: 200 SEK

Västmanland

BENGT RUDA (1918-1999), karmstol, Triva-serien, AB Nordiska kompaniet, 1950/1960-tal.

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Västmanland

TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, aluminium, 1900/2000-tal

Värdering: 4 000

Bud: 2 200 SEK

Västmanland

SOFFBORD med glasskiva, efter Isamu Noguchi, "Noguchi Table"

Värdering: 4 000

Bud: 1 500 SEK

Västmanland

CARL MALMSTEN (1888-1972), soffa, ek, "Visingsö", AB O.H. Sjögren, Tranås

Värdering: 3 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

KARMSTOL, bok, Albin Johansson & Söner, Hyssna, 1950/1960-tal

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Västmanland

SPEGEL, teak, 1950/1960-tal

Värdering: 800

Bud: 200 SEK

Västmanland

GOLVLAMPA, krom med fot i sten, OMI, Danmark

Värdering: 3 000

Bud: 1 100 SEK

Västmanland

INGVAR ELÉN (1915-1973), olja på duk

Värdering: 1 200

Bud: 0 SEK

Västmanland

LISA LARSON (1931-2024), figurin, "Kalle", ur serien Larsons ungar, Gustavsberg, 1964–1980

Värdering: 1 500

Bud: 800 SEK

Västmanland

STIG LINDBERG (1916-1982), kanna, samt uppläggningsfat, "Spisa Ribb", Gustavsberg

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Västmanland

STIG LINDBERG (1916-1982), kaffegods, 2 st samt tegods, 2 st, "Spisa Ribb", Gustavsberg

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

RING med cabochonslipad grön sten, guld, 18 k, ca 5,6 g, N Dahlströms Guldsmedsaffär, 1955

Värdering: 2 800

Bud: 2 300 SEK

Västmanland

CARMOSÉRING med mörkblå safir och diamanter, 22 st, tot ca 0,71 ct, vitguld, 18 k, ca 6,0 g

Värdering: 6 000

Bud: 2 300 SEK

Västmanland

DAMARMBANDSUR, Certina, guld, uret 14 k, armband 18 k

Värdering: 14 000

Bud: 12 000 SEK

Västmanland

DAMARMBANDSUR, Damas, guld, uret 14 k, armbandet 18 k

Värdering: 4 000

Bud: 3 800 SEK

Västmanland

DAMARMBANDSUR, Bill, guld, uret 14 k, armbandet 18 k

Värdering: 9 000

Bud: 7 800 SEK

Västmanland

ARMBANDSUR, Certina, uret guld, 18 k, 1960/1970-tal

Värdering: 4 500

Bud: 4 000 SEK

Västmanland

PLÅTLEKSAK, motorcykel med sidovagn, LZM, Sovjetunionen, 1900-talets andra hälft

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Västmanland

PLÅTLEKSAK, bulldozer, "Handy Hank", Nomura, Japan

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Västmanland

PLÅTLESKAKER, 3 st, helikoptrar, bl.a. "GE 273", Technofix, Tyskland, 1950-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Västmanland

RECEIVER, AVR-693, Jamo

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Västmanland

BUICK Limited - 1958

Värdering: 300 000

Bud: 100 000 SEK

Västmanland

SÄNGBORD, ett par, björk, Swedish Grace, 1920-tal

Värdering: 4 000

Bud: 450 SEK

Västmanland

MATBORD, mahogny, senempire (ca 1830-1850)

Värdering: 4 000

Bud: 400 SEK

Västmanland

SPEGEL, Anders Carlsson, Norrköping, gustaviansk (ca 1775-1790)

Värdering: 8 000

Bud: 5 000 SEK

Västmanland

SOFFA, gustavianskt Stockholmsarbete (ca 1775-1790)

Värdering: 10 000

Bud: 200 SEK

Västmanland

ULRICA HYDMAN-VALLIEN (1938-2018), vas, Kosta Boda

Värdering: 2 000

Bud: 0 SEK

Västmanland

OLLE ALBERIUS (1926-1993), skål / fat, Orrefors

Värdering: 1 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

STOLAR, 5 st, björk, senbarock-typ

Värdering: 1 200

Bud: 0 SEK

Västmanland

SEKRETÄR, rokokostil, 1900-tal

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

INGE ANDERSSON och GÖSTA BERG, fåtöljer, ett par, Bröderna Andersson, 1900-talets slut

Värdering: 2 500

Bud: 200 SEK

Västmanland

GUNNAR KENTEMO, fåtöljer, ett par, "Carmen", Göte möbler, Nässjö

Värdering: 3 000

Bud: 0 SEK

Västmanland

HERRBETJÄNT, bok, "KF", Italien

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Västmanland

VITRINVÄGGSKÅP, 1900-talets slut

Värdering: 400

Bud: 300 SEK

Västmanland

SVANTE SKOGH, stolar, 4 st, "Vindö" 1900-tal

Värdering: 2 000

Bud: 0 SEK

Västmanland

SKRIVBORD, furu, nyrenässans, 1800-talets andra hälft

Värdering: 1 200

Bud: 0 SEK

Västmanland

BYRÅ, furu, nyrenässans, 1800-talets andra hälft

Värdering: 1 500

Bud: 200 SEK

Västmanland

MATBORD, furu, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-talets andra hälft

Värdering: 2 500

Bud: 200 SEK

Västmanland

BYRÅ, teak, 1950/1960-tal

Värdering: 2 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

SOFFBORD, teak, 1950/1960-tal

Värdering: 800

Bud: 300 SEK

Västmanland

SOFFBORD med tidningshylla, teak, 1950-tal

Värdering: 1 500

Bud: 300 SEK

Västmanland

SKRIVBORD, teak, 1950-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Västmanland

SIDOBORD, teak, 1950/1960-tal

Värdering: 1 200

Bud: 250 SEK

Västmanland

SERVERINGSVAGN, mahogny, 1950-tal

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

STOLAR, ett par, björk, senempire, 1800-talets andra hälft

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Västmanland

BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal

Värdering: 600

Bud: 0 SEK

Västmanland

KERSTIN HÖRLIN HOLMQUIST (1925-1997), fåtöljer, ett par, "Skrindan", 1900-talets andra hälft

Värdering: 4 000

Bud: 2 000 SEK

Västmanland

YNGVAR SANDSTRÖM, sidobord, Säffle Möbelfabrik, 1960-tal

Värdering: 1 200

Bud: 600 SEK

Västmanland

VEDLÅR, bemålad furu, 1900-talets förra hälft

Värdering: 500

Bud: 200 SEK

Västmanland

STOLAR, 5 st, stålrör och plast, Stål & Stil, Norge, 1900-talets andra hälft

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Västmanland

PALLAR, 3 st, stålrör, 1950/1960-tal

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

BLOMBORD, teak, 1950/1960-tal

Värdering: 800

Bud: 200 SEK

Västmanland

PELARBORD, alm, 1940-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Västmanland

BYRÅ, teak, 1950/1960-tal

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Västmanland

SPEGEL, ådringsmålad, tidigt 1900-tal

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

CARL MALMSTEN (1888-1972), fåtölj, "Stora Furulid", 1900-talets mitt

Värdering: 1 200

Bud: 200 SEK

Västmanland

GJUTJÄRNSKAMIN, "No 5", Skoglund Olson, Gefle

Värdering: 1 500

Bud: 400 SEK

Västmanland