Auktionshus
- Alla auktionshus
- Ake Auktioner
- Arvika Auktionsverk AB
- Auksjoner.no
- Auktionet.se, Auktion 1 AB
- Auktionshus Skåne-Blekinge
- Auktionshuset Helander
- Auktionshuset Metropol
- Auktionskammaren i Vätterbygden
- Auktionsverket Trollhättan AB
- BNA AB
- Conap Auktioner
- Dyrgripen Handelshus AB
- Eskilstuna Auktionsverk AB
- Farmarauktioner Sverige AB
- Gbg Auktion
- Göteborgs Auktionskammare
- Hallands Auktionsverk AB
- Haraldssons Auktioner AB
- Hebergs Auktioner AB
- Holmängens Auktionshall
- Järnforsens Auktionshall
- Kanonauktioner
- Karljohan Auktioner AB
- Karlskoga Auktionsverk AB
- Karlssons Auktioner AB
- Krawzykowska Auktioner
- Laholms Auktioner
- Limmareds Auktionshall, c/o Antikvariat Tranan
- Luleå Auktionsverk
- Markus Auktioner AB
- Munkedal Auktioner
- Nostalgiamarket
- Olséns Auktioner
- SAJAB AUKTIONER AB
- SBA Svenska Bilauktioner AB
- Snapphane Auktioner
- Värmdö Auktionskammare AB
- Västra Auktionsverket AB
- Ystads auktioner
- Österby Auktioner/KW Auktioner
Produkter
Slutar om 2 dagar
Slutar om 2 dagar
Slutar om 2 dagar
Slutar om 2 dagar
Slutar om 2 dagar
Slutar om 2 dagar
Slutar om 2 dagar
Slutar om 2 dagar
Slutar om 2 dagar
Värdering: - EUR
Högsta bud:Bud: 0 EUR
Finland
Slutar om 3 dagar
Slutar om 3 dagar
Slutar om 3 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 440 SEK
Skåne
Slutar om 3 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 300 SEK
Skåne
Slutar om 3 dagar
Värdering: 12 000 SEK
Högsta bud:Bud: 7 800 SEK
Skåne
Slutar om 3 dagar
Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Stengods med harpälsglasyr. Höjd: 25,5 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 900 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 26 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 2 600 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Slutar om 4 dagar
Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedese, Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn i grått, brännstämplad Swedese. Bredd: 70 cm. Höjd: 101 cm, sitthöjd
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 3 800 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Kaffeservis Karin Björquist (1927-2018), Sverige, Gustavsberg, 9 delar, Kobolt, flintgods, blå dekor på vit botten, 6 kaffekoppar med fat + en extra kopp, kaffekanna, mjölkkanna
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Höjd: 11 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 2 400 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster. Källemo, brännstämplad, 12 hyllplan. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 2 800 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Slutar om 4 dagar
Slutar om 4 dagar
Matservisdelar 6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Berså, 2 tallrikar 21 cm, 2 karotter, burk, smörask, uppläggningsfat, diameter, 9-16 cm. Höjd: 4-9 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Kanna med lock Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 21 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 400 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 450 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Emma ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 2 800 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Slutar om 4 dagar
Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, Surrea. Höjd: 25,5 cm
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 1 900 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 100 SEK
Uppland
Slutar om 4 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 4 000 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 30 000 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Wegner, Hans J för Andreas Tuck, matbord med 2 tilläggskivor, teak, modell AT-310, design 1952, brännstämplat, totalt 240 x 86 cm
Värdering: 14 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Värdering: 3 200 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Norell, Arne, fåtöljer, 1 par, ask med brun läderklädsel, safari-typ, "Sirocco" design 1964, framstår i närmast nyskick
Värdering: 14 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Värdering: 1 100 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Värdering: 46 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Värdering: 11 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Stefanko, Frank, fotografi, Bruce Springsteen, signerat och numrerat 7/25, synlig bildyta 55 x 40 cm
Värdering: 13 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 72 000 SEK
Halland
Slutar om 10 dagar
Slutar om 10 dagar