Produkter

Sökning:
Samtliga kategorier
148st objekt

KLAFFBYRÅ. Alrot. 1800-talets första hälft.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

SKULPTUR. Sten. Zimbabwe. Afrika. Signerad Gemali.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

CHIFFONJÉ. Alm. Gotländsk. 1800-talets andra hälft.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

KABINETTPIANO. Mahogny. 1800-talets första hälft.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

TAKLAMPOR/Fönsterlampor. 2 stycken. Note Design. Silo. Zero.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

STEREOANLÄGGNING BANG OLUFSEN. Beocenter 7000 + 1 par högtalare Beovox S75.

Värdering: 300

Bud: 1 000 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

TAKAMPEL. Empirstil. 1900-talets första hälft.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

FÅTÖLJER. 1 par. Funkis. 1940-tal. Tyg och alm.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

CLAUDE WEISBUCH. (1927-). Färglitografi.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

B W BERGGREN. Olja på duk.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

LENA A LINDERHOLM. (1947-). Färglitografi.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

TULPANBORD. Svartlackerad plast. Troligen IKEA. 1980-tal.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

ANNA MARIA ROGBERG. (1972-). Teckning.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

SOFFBORD. Njurformat. Glas. IKEA. 1980-tal.

Värdering: 300

Bud: 1 000 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

FÅTÖLJER. 1 par. Mahogny. Senjugend. 1920-tal.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

BORDSPENDYL. Mässing samt guldpatinerad gjutjärn. Omkring 1900.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

OLJA PÅ PANNÅ. Kyrkomålning. 1700-tal.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

OLJA PÅ PANNÅ. Otydligt signerad. Tjeckien. Potatisplockare.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

ANN JANSSON. (1945-). Akvarell. A tergo Söndagsfrid -81.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

BOKHYLLA. Mahogny. Modell Terra. AB Nordiska Kompaniet. Tillverkningsår 1909.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

OLJA PÅ PANNÅ. Signerad P Caller?

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

VÄGGPENDYL. Helt i trä. Rokokostil. Sandgren, Stockholm. Omkring 1900.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

TAKLAMPA. Mässing med prismor. Bröderna Malmströms metallvarufabrik, Malmö. 1960-tal.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

IMRE ANTONYI. (1932-). Olja på pannå. Porträtt.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

BORDSLAMPA. Glas. Kosta. 1960-tal.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

SILVERSMYCKEN. 2 ringar och 2 par örhängen.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

GUNNAR HÅLLANDER. (1915-1980). Olja på pannå. Grönt ris.

Värdering: 300

Bud: 600 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

BARNVAGN. Rotting och smide. Kapell i läder.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

GOLVLAMPA OCH BORDSLAMPA. Nya ÖIA. (Örsjö Industri AB). Förkromad metall. Typ B 226. 1900-talets slut.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

OLJA PÅ DUK. Osignerad. 1800-tal.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

BYRÅ. Välvda lådfronter. Ek. 1900-talets första hälft.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

VÄGGUR. Märkt West Germany. 1900-talets mitt.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

BARPALLAR. 3 stycken. Boet. Mitab.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

BROR BÖRJESON. (1903-1999). Olja på pannå.

Värdering: 300

Bud: 1 900 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

OFFICERSSABEL. m/1899.

Värdering: 300

Bud: 1 200 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

TRÄDGÅRDSSKULPTUR. Sten. Zimbabwe. Gemali.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

TV. Bang Olufsen. Beovision 10-46. 46 tum. 2010.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

CHIFFONJÉ. Mahogny med stenskiva. Omkring 1800.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

UNO OCH ÖSTEN KRISTIANSSON. 1 par vägglampor. Mässing. Luxus. 1960-70-tal.

Värdering: 300

Bud: 550 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

AXEL HERMAN HÄGG. (1835-1921). Akvatintetsning. Katedralen i Toledo.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

MELCHIOR LEFFLER. (1745-1791/1840). Visby. 2 tennfat.

Värdering: 300

Bud: 400 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

ALUMINIUMBÅT. Linder Fishing 440.

Värdering: 300

Bud: 2 100 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

CARL AUGUST FAHLGREN. (1819-1905).

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

SIGVARD BERNADOTTE. Skål. Kosta.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

SPEGEL. Etsad dekor. Proveniens Göta Lejon, Stockholm.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

STIG JONZON. (1913-1987). Olja på pannå. A tergo Gamla sjöbodar Hjorthamn, Öland.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

SERVISDELAR. John Hiffe. Tulpanfröjd. Fyrklövern. 50 delar.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

VÄVNAD. Ull.

Värdering: 300

Bud: 550 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

AXEL LARSSON. 1 par stolar. Björk. Kingsor Design. 1940-tal.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

LODREGULATOR. Gustav Becker. Mahogny. Omkring 1900.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

LJUSSTAKAR. 2 par. Mässing och malm. 1900-tal.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

SÄNGGAVLAR. Rotting. 1900-talets andra hälft.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

GÖRAN WÄRFF. Obelisk och brevpress. Ljusstake otydligt signerad.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

ELBAS. Select.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

CARL MALMSTEN. Soffa. Gävle. Formgiven 1946.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

CARL MALMSTEN. Soffa. Samsas.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

BYRÅ MED STENSKIVA. Hauptmodell. 1900-talets mitt.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

GUNNAR CYRÉN. Kristallskål i schatull. Sofiero. Orrefors.

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar

LJUSSTAKAR. 1 par. Mässing. Oktagonal fot. Omkring 1900.

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Gotland

Slutar om 3 dagar