Objektlistning för auktion

Auktionera

24 Nov

VEDKLYV, Bala Agri EP 50. Klyvlängd: 53 cm, H: 117x 200x 66 cm.

Värdering: -

Bud: 5 600 SEK

GOLVLAMPA, trearmad, detaljer i mässing, 1900-talets mitt. H:178cm totalt

Värdering: -

Bud: 350 SEK

GRÄSTRIMMER Kawasaki TD40, ej funktionstestad

Värdering: -

Bud: 60 SEK

GASSVETS på vagn med 2 tuber & tillbehör. ej funktionstestad

Värdering: -

Bud: 700 SEK

SMIDESSTÄD L:48cm

Värdering: -

Bud: 400 SEK

TRAPPSTEGE i metall, H:155cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

FÅTÖLJ, rokokostil, 1900-tal. bruksslitage

Värdering: -

Bud: 50 SEK

MUNKSTOL, skuren dekor, tidigt 1900-tal

Värdering: -

Bud: 50 SEK

KISTA, allmoge, 1800-tal. H:57x 95x 58cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

FÅTÖLJ, IMG Comfort Norway, justerbar elektrisk. ej funktionstestad, bruksslitage.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

FOTPALL Mio Adelsö. H:43x 60x 48cm

Värdering: -

Bud: 175 SEK

SÄNGBORD, modern tillverkning. H:67x 41x 35cm, bruksslitage

Värdering: -

Bud: 50 SEK

MATTA handknuten 82x130cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

HERRBETJÄNT, H:ca 108cm. bruksslitage, skav & märken förekommer

Värdering: -

Bud: 125 SEK

SOFFBORD, modern tillverkning. H:46cm Dia:80cm. bruksslitage

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SATSBORD 3 delar med kakeltopp, 1900-talets andra hälft. H:55x 52x 37cm.

Värdering: -

Bud: 50 SEK

TAVLA, Rut Åkerlind, olja på duk, signerad. 29x59cm bildmått

Värdering: -

Bud: 50 SEK

TAVLA, Rut Åkerlind, olja på duk, signerad. 33x41cm bildmått

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TAVLA, signerad A.H 1927, olja på pannå. 90x58cm bildmått

Värdering: -

Bud: 50 SEK

TRASMATTOR 3st, 77x303cm längsta

Värdering: -

Bud: 50 SEK

CYKEL, Monark, 28", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 50 SEK

CYKEL, Kroon, 28", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 150 SEK

CYKEL, Crescent, 26", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 0 SEK

CYKEL, Motobecane, 28", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 50 SEK

CYKEL, DBS, 26", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 50 SEK

CYKEL, Mustang, 28", bruksslitage

Värdering: -

Bud: 50 SEK

BORDSLAMPA, Leek, Kristall, Etsad dekor, H: 24cm, Litet nagg förekommer

Värdering: -

Bud: 425 SEK

KANDELABER PARET, 1900-tal, Justerbara armar, Metall, Sten, H: 42cm

Värdering: -

Bud: 175 SEK

MORTEL, Sten, 11,5x13cm (H x Dia)

Värdering: -

Bud: 60 SEK

VÄGGLAMPETT, Trä, Retro, L: 31cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

NATTLJUSSTAKAR PARET, Dia: 14,5cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TAKLYKTA, Elektrisk, L: 40cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

SKÅL + VAS, Strömbergshyttan, H: 18cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

VAS, H: 28,5cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

SKÅL, L: 13,5cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

GOLVLJUSSTAKAR PARET, Japan, H: 44cm

Värdering: -

Bud: 80 SEK

DJUP TALLRIK + ASSIETTER 4ST + SKÅLAR 5ST, "Coo" Stig Lindberg, Gustavsberg, Dia: 19,5cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

TAVLA, Blandteknik, Signerad, 17x13cm (Bildmått)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TAVLA, Olja på pannå, Signerad, 14x14cm (Bildmått)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

METALLTAVLA blandteknik, 21x14cm (Bildmått)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TAVLA, Olja på pannå, Signerad "Gertrud. O", 22,5x24cm (Bildmått)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

LJUSSTAKAR PARET, H: 20,5cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KERAMIKTOMTE, H: 17cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

MINIATYRER 4ST, Skålar, Vaser, Vas Vitreum, H: 8cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TOMTEMINIATYRER 6ST, L: 6,5cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

MODELLBIL Dinky Toys, Porsche 356A Coupé. L: ca 10cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

PARTI LEKSAKER, Äldre, Metall, Trä, L: 26cm, Åldersslitage, färgsläpp, märken

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KAFFESERVIS 29 DELAR, H: 18cm, Smånagg förekommer

Värdering: -

Bud: 0 SEK

DRÄNKBAR PUMP, Meec Tools, H: 28cm, Ej funktionstestad, inga garantier

Värdering: -

Bud: 60 SEK

PARTI JULGRANSKULOR MED MERA

Värdering: -

Bud: 0 SEK

ADVENTSSTJÄRNA 3ST + LJUSGARDIN, L: 52cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

PARTI KAFFEKOPPAR + KAFFEFAT MED MERA, Dia: 12cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

DELAR TILL MATSERVIS 31 DELAR, "Maria", Rosenthal, H: 18cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

DELAR TILL MATSERVIS 24 DELAR, "Japonica", Rörstrand, L: 30cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

JULKRYKA, Modell med belysning, L: 24cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

KAFFESERVIS 27 DELAR, Classic Rose, Rosenthal, H: 22cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KANNOR 2ST + URNA + VAS + LJUSSTAKE, Keramik, Metall, H: 27cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

PARTI GLAS, Olika storlekar, L: 17cm, Smånagg förekommer

Värdering: -

Bud: 50 SEK

FLÄTAD KORG, 37x26x19cm (Exklusive handtag)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

FOTOGENLAMPA, Äldre, H: 39cm

Värdering: -

Bud: 300 SEK