Auktioner Foto Canon filmkamera Super-8 514 XL-S Japan 1970-tal

Bilder Canon filmkamera Super-8 514 XL-S Japan 1970-tal

Canon filmkamera Super-8 514 XL-S Japan 1970-tal

2 månader 16 dagar

2024-08-01 15:04

500 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Ljudfilmskamera Canon Canonsound 514XL-S
Hopfällbart grepp med AA-batterier,
Canon Zoom C-8, 9-45mm 1:1.4 Macro
Mjuk transportväska medföljer

Mått kamera: 22 x 14 x 9 cm

Konditionsrapport: Ej funktionstestad, bruksslitage, inga övriga anmärkningar

Canon film camera Super-8 514 XL-S Japan 1970s

Sound film camera Canon Canonsound 514XL-S
Foldable grip with AA batteries,
Soft transport bag included

Camera dimensions: 22 x 14 x 9 cm

Condition report: Not functionally tested, wear and tear, no other remarks

UNO VALLMAN, olja på duk, signerad

Värdering: 3 000

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 9 timmar 33 minuter

ALVAR AALTO, "Pall 60", Artek, tillverkningsår 2011

Värdering: 1 200

Bud: 950 SEK

Slutar om 9 timmar 35 minuter

STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsbergs Studio

Värdering: 500

Bud: 550 SEK

Slutar om 9 timmar 37 minuter

VIKSKÄRM, jugend, tidigt 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 300 SEK

Slutar om 9 timmar 39 minuter