Auktioner STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsbergs Studio

Bilder STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsbergs Studio

STIG LINDBERG, vas, fajans, "Karneval", Gustavsbergs Studio

10 timmar 35 minuter

2024-10-18 17:04

550 SEK

Värdering: 500 SEK

Signerad med studiohanden samt 255.ZA, höjd ca 15 cm

UNO VALLMAN, olja på duk, signerad

Värdering: 3 000

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 10 timmar 31 minuter

ALVAR AALTO, "Pall 60", Artek, tillverkningsår 2011

Värdering: 1 200

Bud: 950 SEK

Slutar om 10 timmar 33 minuter

Värdering: 500

Bud: 550 SEK

Slutar om 10 timmar 35 minuter

VIKSKÄRM, jugend, tidigt 1900-tal

Värdering: 800

Bud: 300 SEK

Slutar om 10 timmar 37 minuter