Auktioner Glas Servisdelar, 20 dlr

Bilder Servisdelar, 20 dlr

Servisdelar, 20 dlr

60 SEK

Värdering: - SEK

6 assietter.
4 tallrikar.
4 skålar, Boda.
4 glas, höjd 12 cm.
1 fat, Kosta Boda, diameter 33,5 cm.
1 fat, diameter 24,5 cm.

Bruksskick.

Krawzykowska Auktioner

Fjärrviksvägen 2
65350 Karlstad

kristian@rispab.se
0793330228

CHESTERFIELDSOFFA, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Södermanland

Slutar om 3 timmar 37 minuter

CLUBFÅTÖLJER, ett par, 1900-tal senare del

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Södermanland

Slutar om 3 timmar 37 minuter

SOFFA, Clubmodell, 1900-talets senare del

Värdering: -

Bud: 1 800 SEK

Södermanland

Slutar om 3 timmar 37 minuter

JOSEF FRANK (1885-1967), taklampa

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Södermanland

Slutar om 3 timmar 37 minuter