Auktioner Glas Ljusstakar 8st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala

Bilder Ljusstakar 8st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala

Ljusstakar 8st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala

Värdering: 3 000 SEK

Glas. Bl.a. etikettmärkta. Ljus medföljer.

Dalarnas Auktionsbyrå AB

Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Dalarna

info@dalarnasauktionsbyra.se
Tel: 0243-23 67 90

CHESTERFIELDSOFFA, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Södermanland

Slutar om 3 timmar 41 minuter

CLUBFÅTÖLJER, ett par, 1900-tal senare del

Värdering: -

Bud: 900 SEK

Södermanland

Slutar om 3 timmar 41 minuter

SOFFA, Clubmodell, 1900-talets senare del

Värdering: -

Bud: 1 800 SEK

Södermanland

Slutar om 3 timmar 41 minuter

JOSEF FRANK (1885-1967), taklampa

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Södermanland

Slutar om 3 timmar 41 minuter