Bilder JOAN MIRÒ, bok, "Lithographe III", 1964-1969, med 6 originallitografier
Préface de Joan Teixidor. Maeght Ésiteur, Paris, 1976, folio i förlagets linneband med illustrerat skyddsomslag, transparent omslag och titelslip, verkförteckning över Miròs litografier mellan 1964 och 1969 som innehåller sex originallitografier inklusive omslaget, 215 sidor
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 550 SEK
Slutar om 13 timmar 35 minuter