Auktioner JOAN MIRÒ, bok, "Lithographe III", 1964-1969, med 6 originallitografier

Bilder JOAN MIRÒ, bok, "Lithographe III", 1964-1969, med 6 originallitografier

JOAN MIRÒ, bok, "Lithographe III", 1964-1969, med 6 originallitografier

13 timmar 35 minuter

2024-10-07 17:00

550 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Préface de Joan Teixidor. Maeght Ésiteur, Paris, 1976, folio i förlagets linneband med illustrerat skyddsomslag, transparent omslag och titelslip, verkförteckning över Miròs litografier mellan 1964 och 1969 som innehåller sex originallitografier inklusive omslaget, 215 sidor

Bordsstativ, gjutjärn

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 13 timmar 35 minuter

Värdering: 1 000

Bud: 550 SEK

Skrivbord med hurts, ek, tidigt 1900-tal

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Stol, sk Göteborgsmodell

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 13 timmar 36 minuter