Bilder Matbord, David Rosén, Nordiska Kompaniet
1900-talets mitt, teak, ben med mässingsavslut. Diam 114 cm, höjd 74 cm, 2 ilägg á 50 cm, skiva med slitage och fläckar.
Slutar om 2 timmar 58 minuter
Slutar om 2 timmar 59 minuter