Bilder Folke Ohlsson, fåtölj, trä/textil, "Bohus", Dux, 1900-talets andra hälft.
Folke Ohlsson, fåtölj, trä/textil, "Bohus", Dux, 1900-talets andra hälft.
Bruksskick. Slitage armstöd, fläckar m.m. (se bilder).