Bilder SKRIVBORD
SKRIVBORD
Bemålat trä, kannelerade ben 1800-talets första hälft, upplåst men nyckel saknas, åldersrelaterat slitage dock något kapade ben, H.64, B.108, Dj.53 cm. (vån1)