Bilder John Bauer 1882-1918
akvarellskiss, papper fäst på kartong, tomtenisse bland trädstammar och snöflingor, osignerad, 4x9,5, rammått 12,5x17 (pappret med nålhål och skada upptill i mitten)
Slutar om 8 timmar 13 minuter