Bilder Fåtöljer Bra Bohag Dux 1950/1960-tal

Fåtöljer Bra Bohag Dux 1950/1960-tal

11 månader 1 dag

2023-04-27 21:04

100 SEK

Värdering: - SEK

Helklädda fåtöljer med stomme i lackad bok
Löstagbar syttdyna klädd i rutigt tyg
Etikettmärkt: Dux, Ljungs industrier AB, Bra Bohag

Höjd: 76 cm
Sitthöjd: 42 cm
Bredd: 78 cm
Djup: 70 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, något gänglig i ben/stomme, partier med fläckar, partier porös stoppning undertill, inga övriga anmärkningar

Armchairs Bra Bohag Dux 1950s/1960s

Fully upholstered armchairs with lacquered beech frame
Removable sewing pad covered in checkered fabric
Labeled: Dux, Ljungs industrier AB, Bra Bohag

Height: 76 cm
Seat height: 42 cm
Width: 78 cm
Depth: 70 cm

Condition: Minor use wear,
parts with stains, parts with porous padding, slightly loose in legs/frame, no other remarks

NYCKELSKÅP trä

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

SITTPUFF Orge

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

SITTPUFF Orge

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

SITTPUFF Orge

Värdering: 20

Bud: 0 SEK