Bilder Travita, 17 mm, 18k guld, damur, 18k

Travita, 17 mm, 18k guld, damur, 18k

1 år 27 dagar

2023-03-19 18:05

800 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Damarbandsur, Travita, ca 17 mm exkl. krona (21 mm lug-to-lug), ca 1960-tal, 18k guld, manuellt urverk, kaliber ETA 2412, fasettslipat mineralglas, länk i guldpläterad metall, bruttovikt 16,4 gram

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

4 st TAK/FÖNSTERLAMPOR UMAGE

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Slutar om 5 timmar 38 minuter

MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini

Värdering: 1 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 timmar 5 minuter

DALAHÄST. 1900-talets första del.

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Slutar om 7 timmar 5 minuter

BORDSFOTOGEN. Alabaster/metall/glas, 1800/1900-talet.

Värdering: -

Bud: 550 SEK

Slutar om 7 timmar 6 minuter