Auktioner BESTICKUPPSÄTTNING, 84 del, rostfritt stål, "Guldi", Nils Johan, 1900-talets andra hälft

Bilder BESTICKUPPSÄTTNING, 84 del, rostfritt stål, "Guldi", Nils Johan, 1900-talets andra hälft

BESTICKUPPSÄTTNING, 84 del, rostfritt stål, "Guldi", Nils Johan, 1900-talets andra hälft

3200 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Förgylld reliefdekor
Omfattande:
12 bordsgafflar (19)
12 bordsknivar (20,5)
12 bordsskedar (19)
12 smörgåsgafflar (15,5)
12 smörgåsknivar (17)
12 dessertskedar (15)
2 smörknivar
3 såsslevar
2 tårtspadar
2 osthyvlar
2 serveringsskedar
soppslev

250 SEK

Göteborg