Auktioner Konst & Grafik SVIT MED GRAFISKA BLAD, 5 st, bla Erik Höglund, 1900-talets mitt

Bilder SVIT MED GRAFISKA BLAD, 5 st, bla Erik Höglund, 1900-talets mitt

SVIT MED GRAFISKA BLAD, 5 st, bla Erik Höglund, 1900-talets mitt

1 timme 41 minuter

2026-01-13 19:26

350 SEK

Värdering: 400 SEK

Maija Ponsi-Pettinen, färgträsnitt, signerad och daterad -71
Peter Jörg Kautzky, färglitografi, signerad och daterad 77, numrering 44/825
Lars Haag, färgträsnitt, signerad
Mona Söderberg, träsnitt, "Från Lanzarote", signerad
Erik Höglund, träsnitt, signerad och daterad 75, numrerad 110/542

Mått inkl ram ca 36 x 28 cm

200 SEK

90 SEK

Ångermanland

110 SEK

Ångermanland

130 SEK