Auktioner LENNART EISENHART "LJUSSTAKE OCH LJUSLYKTA" KRUKMAKARGÅRDEN, KARLSKOGA

Bilder LENNART EISENHART "LJUSSTAKE OCH LJUSLYKTA" KRUKMAKARGÅRDEN, KARLSKOGA

LENNART EISENHART "LJUSSTAKE OCH LJUSLYKTA" KRUKMAKARGÅRDEN, KARLSKOGA

0 SEK

Värdering: - SEK

2 delar, keramik, 1st 4-armad ljusstake samt 1st ljuslykta, signerade samt daterade 1983 samt 1984, liten glasyrnagg/tillverkningsdefekt på 1st ljuspipa, höjd 15-19,5 cm. (vån3)

Karlskoga Auktionsverk AB

Smalspåret 1
691 52 Karlskoga

info@karlskogaauktionsverk.se
0702-69 59 34 Patrik, 0703-74 84 87 Marina