Bilder LENNART EISENHART "LJUSSTAKE OCH LJUSLYKTA" KRUKMAKARGÅRDEN, KARLSKOGA
LENNART EISENHART "LJUSSTAKE OCH LJUSLYKTA" KRUKMAKARGÅRDEN, KARLSKOGA
2 delar, keramik, 1st 4-armad ljusstake samt 1st ljuslykta, signerade samt daterade 1983 samt 1984, liten glasyrnagg/tillverkningsdefekt på 1st ljuspipa, höjd 15-19,5 cm. (vån3)
600 SEK