Bilder Göran Malmvall, stolar, 4 st, Svensk Fur, Karl Andersson & Söner, 1970-tal.
Göran Malmvall, stolar, 4 st, Svensk Fur, Karl Andersson & Söner, 1970-tal.
Furu. Sitthöjd 44, höjd 79 cm.
Repor. Märken.