Bilder SOFFBORD, Nordiska Kompaniet, Louis XV-stil
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet, Louis XV-stil
1900-talets första hälft, skiva i terrazzo, fanérad med lövträ, beslag och list i mässing, etikettmärkt undertill NK, numrerad 5273 208, höjd 55, diameter 60 cm