Auktioner Möbler Soffa, modell Kardinal, IKEA

Bilder Soffa, modell Kardinal, IKEA

Soffa, modell Kardinal, IKEA

0 SEK

Värdering: - SEK

Tredelad soffa, modell Kardinal, formgiven för IKEA. Stomme i trä. Klädd i svart läder med knapphäftning i rygg och sits. Lösa sitt- och ryggdynor. Ben i trä.

Bruksskick med slitage, veckbildning och ytrepor i lädret. Patina förekommer.

Bedömd period
1900-talets senare del

Auktionshuset i Simrishamn

Fabriksgatan 2
27236 Simrishamn

info@auktionsimrishamn.se
0738017185

75 SEK