Bilder Skåp i ek med sniderier C.E Jonsson Snickare & Tapetserare Stockholm 1800-tal
Skåp i ek med sniderier C.E Jonsson Snickare & Tapetserare Stockholm 1800-tal
Skåpet H: 200 cm, 153,5 x 55 cm, nyckel finns, bruksslitage, möbeln har vart utställd på Stockholmsutställningen 1897 enl. den ursprungliga ägaren