Bilder MATSALSGRUPP
MATSALSGRUPP
9 delar, 6st stolar, 2st karmstolar samt 1st bord med 1st extra iläggsskiva, skuren dekor, plyschklädsel, 1900-talets första del, åldersrelaterat slitage, senare klädsel, stol Rh.113, B.50, Sh.52 cm, karmstol Rh.115, B.66, Sh.52 cm, bord H.82, L.130+80 cm. (vån1)