Auktioner Möbler Piedestal, Jugend

Bilder Piedestal, Jugend

Piedestal, Jugend

10 månader 2 dagar

2023-09-19 18:00

0 SEK

Värdering: - SEK

Senare bemålning, 32 x 32 cm, höjd 101 cm. Bruksslitage, färgskav.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

Lisa Larson, figurin "Johanna", ur serien "Larsons ungar", Gustavsberg

Värdering: 100

Bud: 700 SEK

Dalsland

Slutar om 7 timmar 2 minuter

Aftonset, 2-delad, smaragdgrön sammet. strl 38

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Dalsland

Slutar om 7 timmar 2 minuter

Erik Kirkegaard, karmstol, 1960-tal, teak, konstskinn, Höng Stolfabrik Danmark

Värdering: 100

Bud: 700 SEK

Dalsland

Slutar om 7 timmar 2 minuter

Tomte med grötgryta, efter orginal av Jenny Nyströms

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Dalsland

Slutar om 7 timmar 2 minuter