Bilder Skrivbord Louis XV-stil Egypten 1900-tal

Skrivbord Louis XV-stil Egypten 1900-tal

1 månad 2 dagar

2024-02-01 20:07

500 SEK

Värdering: 100 SEK

Skrivbord med profilerad skiva, fanérat i bla mahogny
Svängda ben och sarg med tre stycken lådor, beslag och lister i mässing
Brännmärkt: Made in Egypt

Höjd: 81 cm
Längd: 185 cm
Bredd: 95 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, sprickor och fuktskador, stötskador och repor, nyckel saknas, nytt lås, inga övriga anmärkningar

Desk with profiled top, veneered in mahogany
Curved legs and rim with three drawers, fittings and moldings in brass
Branded: Made in Egypt

Height: 81 cm
Length: 185 cm
Width: 95 cm

Condition report: Age-based wear, cracks and moisture damage, impact damage and scratches, key missing, new lock, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 19 timmar 36 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 19 timmar 43 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 19 timmar 47 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 19 timmar 57 minuter