Bilder Skrivbord Louis XV-stil Egypten 1900-tal
Skrivbord med profilerad skiva, fanérat i bla mahogny
Svängda ben och sarg med tre stycken lådor, beslag och lister i mässing
Brännmärkt: Made in Egypt
Höjd: 81 cm
Längd: 185 cm
Bredd: 95 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, sprickor och fuktskador, stötskador och repor, nyckel saknas, nytt lås, inga övriga anmärkningar
Desk with profiled top, veneered in mahogany
Curved legs and rim with three drawers, fittings and moldings in brass
Branded: Made in Egypt
Height: 81 cm
Length: 185 cm
Width: 95 cm
Condition report: Age-based wear, cracks and moisture damage, impact damage and scratches, key missing, new lock, no other remarks