Auktioner Möbler John Kandell 1925-1991 Stol "Camilla" 1900-tal

Bilder John Kandell 1925-1991 Stol "Camilla" 1900-tal

John Kandell 1925-1991 Stol "Camilla" 1900-tal

7 månader 26 dagar

2023-11-30 18:52

2000 SEK

Värdering: 100 SEK

Stol "Camilla Nr 6" tillverkad i blålackad
Brännmärk: JK

Höjd: 205 cm
Bredd: 20,5 cm
Djup: 23 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre märken, inga övriga anmärkningar

John Kandell 1925-1991 Shelf "Pilaster" 1900s

Shelf in birch with twelve shelves
Designed in 1989 by Johan Kandell for Källemo, Värnamo
Brand: JK

Height: 205 cm
Width: 20.5 cm
Depth: 23 cm

Condition report: Minor age-based wear, minor marks, no other remarks

Byrå, imitationsmålad, 4-lådig

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Skolbänk äldre

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Spegelbyrå

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Byrå 3 lådor

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland