Auktioner Möbler Carl-Henrik Spak Modulfåtöljer "Tuff" 1970-tal (5 delar)

Bilder Carl-Henrik Spak Modulfåtöljer "Tuff" 1970-tal (5 delar)

Carl-Henrik Spak Modulfåtöljer "Tuff" 1970-tal (5 delar)

7 månader 26 dagar

2023-11-30 18:53

5200 SEK

Värdering: 100 SEK

Modulsoffa / fåtöljer med stomme i metallrör
Sits i formskum klädda i grön/gul plysch

3 raka moduler, sitthöjd 29, bredd 60, djup 80
2 kilformade moduler, sitthöjd 29, bredd 20-70, djup 80 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, mindre skador/skiftningar i tyg, inga övriga anmärkningar

Carl-Henrik Spak Modular armchairs "Tuff" 1970s (5 parts)

Modular sofa / armchairs with metal tube frame
Seat in molded foam covered in green/yellow plush

3 straight modules, seat height 29, width 60, depth 80
2 wedge-shaped modules, seat height 29, width 20-70, depth 80 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, minor damage/shifts in fabric, no other remarks

Byrå, imitationsmålad, 4-lådig

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Skolbänk äldre

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Spegelbyrå

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Byrå 3 lådor

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland