Bilder Bruno Mathsson 1907-1988 Fåtöljer "Karin" Dux 1970/80-tal (2 st)

Bruno Mathsson 1907-1988 Fåtöljer "Karin" Dux 1970/80-tal (2 st)

1 månad 2 dagar

2024-02-01 20:08

10500 SEK

Värdering: 100 SEK

Underrede i krom med bärande väv, stoppade och djuphäftade plymåer

Höjd: 80 cm
Sitthöjd: 40 cm
Bredd: 75 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar

Bruno Mathsson 1907-1988 Armchairs "Karin" Dux 1970s/80s (2 pcs)

Undercarriage in chrome with supporting fabric, padded and deep-stitched down feathers

Height: 80 cm
Seat height: 40 cm
Width: 75 cm

Condition report: Minor wear and tear, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 19 timmar 32 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 19 timmar 39 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 19 timmar 43 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 19 timmar 53 minuter