Auktioner Möbler Roger Persson "Happy Swing" Fåtöljer Swedese 1900-tal (2 st)

Bilder Roger Persson "Happy Swing" Fåtöljer Swedese 1900-tal (2 st)

Roger Persson "Happy Swing" Fåtöljer Swedese 1900-tal (2 st)

7 månader 26 dagar

2023-11-30 18:54

6200 SEK

Värdering: 100 SEK

Roger Persson född: 1967
Två snurrfåtöljer med stativ och 5-passfot i gjuten aluminium
Klädd stomme med kallskum och lös sittdyna, klädsel i ull
Formgiven av Roger Persson för Swedese

Höjd: 73 cm
Bredd: 77 cm
Sitthöjd: 43 ca cm

Konditionsrapport: Mindre obetydligt bruksslitage, inga övriga anmärkningar

Roger Persson "Happy Swing" Armchairs Swedish 20th century (2 pcs)

Roger Persson born: 1967
Two swivel armchairs with stand and 5-step foot in cast aluminium
Upholstered frame with cold foam and loose seat cushion, upholstery in wool
Designed by Roger Persson for Swedese

Height: 73 cm
Width: 77 cm
Seat height: approx. 43 cm

Condition report: Less insignificant use wear, no other remarks

Byrå, imitationsmålad, 4-lådig

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Skolbänk äldre

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Spegelbyrå

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Byrå 3 lådor

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland