Bilder Giancarlo Piretti Lucite Folding Chairs Castelli Italien 1970-tal (2 st)

Giancarlo Piretti Lucite Folding Chairs Castelli Italien 1970-tal (2 st)

2 månader 4 dagar

2023-12-28 20:59

600 SEK

Värdering: 100 SEK

Giancarlo Piretti född: 1940
Två stycken fällbara stolar med stomme i förkromade metallrör
Justerbart ryggstöd och sitts i formpressad akryl
Tillskrivna Giancarlo Piretti

Höjd: 78 cm
Sitthöjd: 46 cm
Bredd: 49 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor, ställvis gulnad plast, inga övriga anmärkningar

Giancarlo Piretti Lucite Folding Chairs Castelli Italy 1970s (2 pcs)

Giancarlo Piretti born: 1940
Two folding chairs with frame in chromed metal tubes
Adjustable backrest and seat in molded acrylic
Attributed to Giancarlo Piretti

Height: 78 cm
Seat height: 46 cm
Width: 49 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches, yellowed plastic in places, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 17 timmar 58 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 18 timmar 5 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 18 timmar 9 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 18 timmar 19 minuter