Auktioner Möbler Giancarlo Piretti Lucite Folding Chairs Castelli Italien 1970-tal (2 st)

Bilder Giancarlo Piretti Lucite Folding Chairs Castelli Italien 1970-tal (2 st)

Giancarlo Piretti Lucite Folding Chairs Castelli Italien 1970-tal (2 st)

6 månader 28 dagar

2023-12-28 21:00

1100 SEK

Värdering: 100 SEK

Giancarlo Piretti född: 1940
Två stycken fällbara stolar med stomme i förkromade metallrör
Justerbart ryggstöd och sitts i formpressad akryl
Tillskrivna Giancarlo Piretti

Höjd: 78 cm
Sitthöjd: 46 cm
Bredd: 49 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor, ställvis gulnad plast, inga övriga anmärkningar

Giancarlo Piretti Lucite Folding Chairs Castelli Italy 1970s (2 pcs)

Giancarlo Piretti born: 1940
Two folding chairs with frame in chromed metal tubes
Adjustable backrest and seat in molded acrylic
Attributed to Giancarlo Piretti

Height: 78 cm
Seat height: 46 cm
Width: 49 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches, yellowed plastic in places, no other remarks

Byrå, imitationsmålad, 4-lådig

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Skolbänk äldre

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Spegelbyrå

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Byrå 3 lådor

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland