Auktioner Möbler Willy Daro Bord Brons & Mässing 1970-tal (tillskrivet)

Bilder Willy Daro Bord Brons & Mässing 1970-tal (tillskrivet)

Willy Daro Bord Brons & Mässing 1970-tal (tillskrivet)

7 månader 26 dagar

2023-11-30 18:57

3000 SEK

Värdering: 100 SEK

Bords med stomme tillverkat av gjutna delar i brons och mässing
Underrede föreställande grenverk med löv, blommor och fåglar
Rund bordsskiva i glas

Höjd: 48 cm
Diameter bordsskiva: 61 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, märken, mindre stötskador och materialbortfall, inga övriga anmärkningar

Willy Daro Table Bronze & Brass 1970s (attributed)

Table with frame made of cast parts in bronze and brass
Base representing branchwork with leaves, flowers and birds
Round glass table top

Height: 48 cm
Table top diameter: 61 cm

Condition report: Minor age-based wear, marks, minor impact damage and loss of material, no other remarks

Byrå, imitationsmålad, 4-lådig

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Skolbänk äldre

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Spegelbyrå

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Byrå 3 lådor

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland