Bilder Willy Daro Bord Brons & Mässing 1970-tal (tillskrivet)

Willy Daro Bord Brons & Mässing 1970-tal (tillskrivet)

3 månader 2 dagar

2023-11-30 18:57

3000 SEK

Värdering: 100 SEK

Bords med stomme tillverkat av gjutna delar i brons och mässing
Underrede föreställande grenverk med löv, blommor och fåglar
Rund bordsskiva i glas

Höjd: 48 cm
Diameter bordsskiva: 61 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, märken, mindre stötskador och materialbortfall, inga övriga anmärkningar

Willy Daro Table Bronze & Brass 1970s (attributed)

Table with frame made of cast parts in bronze and brass
Base representing branchwork with leaves, flowers and birds
Round glass table top

Height: 48 cm
Table top diameter: 61 cm

Condition report: Minor age-based wear, marks, minor impact damage and loss of material, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 18 timmar 27 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 18 timmar 34 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 18 timmar 38 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 18 timmar 48 minuter