Auktioner Möbler Kerstin Hörlin-Holmquist "Ofelia" Fåtöljer OPE Möbler 1900-tal (2 st)

Bilder Kerstin Hörlin-Holmquist "Ofelia" Fåtöljer OPE Möbler 1900-tal (2 st)

Kerstin Hörlin-Holmquist "Ofelia" Fåtöljer OPE Möbler 1900-tal (2 st)

6 månader 28 dagar

2023-12-28 21:01

650 SEK

Värdering: 100 SEK

Kerstin Hörlin-Holmqist: 1925-1997
Fåtöljer med lackerad trästomme i svart
Lösa sitt och ryggdynor, fasta och stoppade dynor till armlän

Höjd: 84 cm
Sitthöjd: ca 43 cm
Bredd: 68 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage på stomme, slitage och torr stoppning på armlän, inga övriga anmärkingar

Kerstin Hörlin-Holmquist "Ofelia" Armchairs OPE Furniture 20th century

Armchair with lacquered wooden frame in black
Loose seat and back cushions, fixed and padded armrest cushions

Height: 84 cm
Seat height: approx. 43 cm
Width: 68 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear on frame, wear and dry padding on armholes, no other remarks

Byrå, imitationsmålad, 4-lådig

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Skolbänk äldre

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Spegelbyrå

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Byrå 3 lådor

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland