Bilder Karmstol "Renässansstol" 1900-tal
Karmstol "Renässansstol" 1900-tal
Karmstol tillverkat i lövträ med skuren dekor
Nitad sits i läder
Sitthöjd: 35 cm
Höjd: 62 cm
Bredd: 58 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor, sprickor och stötskador, inga övriga anmärkningar
Armchair "Renaissance chair" 20th century
Frame chair made of hardwood with cut decoration
Riveted seat in leather
Seat height: 35 cm
Height: 62 cm
Width: 58 cm
Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches, cracks and impact damage, no other remarks