Bilder Karmstol "Renässansstol" 1900-tal

Karmstol "Renässansstol" 1900-tal

3 månader 2 dagar

2023-11-30 18:59

500 SEK

Värdering: 100 SEK

Karmstol tillverkat i lövträ med skuren dekor
Nitad sits i läder

Sitthöjd: 35 cm
Höjd: 62 cm
Bredd: 58 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor, sprickor och stötskador, inga övriga anmärkningar

Armchair "Renaissance chair" 20th century

Frame chair made of hardwood with cut decoration
Riveted seat in leather

Seat height: 35 cm
Height: 62 cm
Width: 58 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches, cracks and impact damage, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 18 timmar 33 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 18 timmar 40 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 18 timmar 44 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 18 timmar 54 minuter