Bilder Soffbord H. Sundling Tranås AB 1950-tal

Soffbord H. Sundling Tranås AB 1950-tal

3 månader 2 dagar

2023-11-30 18:59

1000 SEK

Värdering: 100 SEK

Tresidigt bord på tre svartlackade ben och mässingfötter
Bordsskiva med teakfanér
Stämpelmärkt: SMI (Svensk Möbel Industri) 120

Höjd: 51 cm
Diameter: 56 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, repor och märken, ett mässinghölje saknas, inga övriga anmärkningar

Coffee table H. Sundling Tranås AB 1950s

Three-sided table on three black-lacquered legs and brass feet
Table top with teak veneer
Stamped: SMI (Svensk Möbel Industri) 120

Height: 51 cm
Diameter: 56 cm

Condition report: Use- and age-based wear, scratches and marks, one brass case is missing, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 18 timmar 38 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 18 timmar 45 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 18 timmar 49 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 18 timmar 59 minuter