Bilder Sidobord Nygustaviansk stil 1900-tal
Sidobord Nygustaviansk stil 1900-tal
Ett sidobord i vitmålat trä
Toppskiva av keramikplattor med dekor i polykroma färger
Signerat: NN 1963
Höjd: 60 cm
Storlek bordsskiva: 78 x 48 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage, mindre nagg och märken, inga övriga anmärkningar
Side table Gustavian style 20th Century
A side table in white painted wood
Top plate of ceramic tiles with decoration in polychrome colours
Height: 60 cm
Size of top: 78 x 48 cm
Condition: Usage wear, minor notches and marck, no other remarks