Bilder Vico Magistretti sidobord "Demetrio 45" Artemede Milano 1970-tal (2 st)
Vico Magistretti sidobord "Demetrio 45" Artemede Milano 1970-tal (2 st)
Vico Magistretti: 1920-2006
Två stycken staplingsbara bord tillverkade av formpressad plast och glasfiber
Designperiod:1960-1969
Höjd: 23 cm
Mått: 45 x 45 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar
Vico Magistretti: 1920-2006
Designperiod:1960-1969
Höjd: 23 cm
Mått: 45 x 45 cm