Auktioner Möbler Soffbord Tove & Edvard Kindt Larsen 1960-tal

Bilder Soffbord Tove & Edvard Kindt Larsen 1960-tal

Soffbord Tove & Edvard Kindt Larsen 1960-tal

7 månader 26 dagar

2023-11-30 19:02

1000 SEK

Värdering: 100 SEK

Edvard Kindt Larsen: 1901-1982
Tove Kindt Larsen: 1906-1994
Soffbord / spelbord teak med utdragbar bricka fanérad med schackrutor samt bricka med vit laminat
Tillverkade på Seffle Möbelfabrik 1960-tal

Längd: 140 cm
Bredd: 65 cm
Höjd: 50 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Coffee table Tove & Edvard Kindt Larsen 1960s

Tove Kindt Larsen: 1906-1994
Coffee table / game table teak with pull-out tray veneered with checkerboards and tray with white laminate
Made at Seffle Möbelfabrik 1960s

Length: 140 cm
Width: 65 cm
Height: 50 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks

Byrå, imitationsmålad, 4-lådig

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Skolbänk äldre

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Spegelbyrå

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Byrå 3 lådor

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland