Auktioner Möbler Yngve Ekström "Lamino" Fåtölj med fotpall 2000-tal

Bilder Yngve Ekström "Lamino" Fåtölj med fotpall 2000-tal

Yngve Ekström "Lamino" Fåtölj med fotpall 2000-tal

7 månader 26 dagar

2023-11-30 19:03

8400 SEK

Värdering: 100 SEK

Stomme i ek, rygg, sits och pall klädda i mörkbrunt fårskinn
Brännmärkta: Swedese, Design Yngve Ekström, Made in Sweden

Mått stol:
Höjd: 101 cm
Bredd: 70 cm
Sitthöjd: ca 34 cm

Mått pall:
Höjd: 49 cm
Bredd: 60 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar

Yngve Ekström "Lamino" Armchair with footstool 21 century

Branded: Swedese, Design Yngve Ekström, Made in Sweden.
Frame in oak, upholstery in dark brown sheepskin.

Height: 98 cm
Width: 69.5 cm
Height of footstool: 49 cm
Footstool width: 60 cm

Condition report: Minor use-wear, no other remarks

Byrå, imitationsmålad, 4-lådig

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Skolbänk äldre

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Spegelbyrå

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Byrå 3 lådor

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland