Bilder Yngve Ekström "Lamino" Fåtölj med fotpall 2000-tal
Yngve Ekström "Lamino" Fåtölj med fotpall 2000-tal
Stomme i ek, rygg, sits och pall klädda i mörkbrunt fårskinn
Brännmärkta: Swedese, Design Yngve Ekström, Made in Sweden
Mått stol:
Höjd: 101 cm
Bredd: 70 cm
Sitthöjd: ca 34 cm
Mått pall:
Höjd: 49 cm
Bredd: 60 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Yngve Ekström "Lamino" Armchair with footstool 21 century
Branded: Swedese, Design Yngve Ekström, Made in Sweden.
Frame in oak, upholstery in dark brown sheepskin.
Height: 98 cm
Width: 69.5 cm
Height of footstool: 49 cm
Footstool width: 60 cm
Condition report: Minor use-wear, no other remarks