Bilder Uno & Östen Kristiansson Pall "Tamburett 203" 1950/60-tal
Uno & Östen Kristiansson Pall "Tamburett 203" 1950/60-tal
Vikpall med stomme i bok och sits i svart kärnläder
Etikettmärk: Luxus
Sitthöjd: 43 cm
Bredd: 52 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, märken och repor i sits, mindre torrsprickor, inga övriga anmärkningar
Uno & Östen Kristiansson Stool "Tamburet 203" 1950s/60s
Folding stool with frame in beech and seat in black core leather
Label brand: Luxus
Seat height: 43 cm
Width: 52 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, marks and scratches in seat, minor dry cracks, no other remarks