Bilder Uno & Östen Kristiansson Pall "Tamburett 203" 1950/60-tal

Uno & Östen Kristiansson Pall "Tamburett 203" 1950/60-tal

3 månader 2 dagar

2023-11-30 19:03

1200 SEK

Värdering: 100 SEK

Vikpall med stomme i bok och sits i svart kärnläder
Etikettmärk: Luxus

Sitthöjd: 43 cm
Bredd: 52 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, märken och repor i sits, mindre torrsprickor, inga övriga anmärkningar

Uno & Östen Kristiansson Stool "Tamburet 203" 1950s/60s

Folding stool with frame in beech and seat in black core leather
Label brand: Luxus

Seat height: 43 cm
Width: 52 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, marks and scratches in seat, minor dry cracks, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 19 timmar 51 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 19 timmar 58 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 20 timmar 2 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 20 timmar 12 minuter