Bilder Carl Malmsten "Herrgården" Skänk 1900-tal

Carl Malmsten "Herrgården" Skänk 1900-tal

2 månader 4 dagar

2023-12-28 20:52

5000 SEK

Värdering: 100 SEK

Carl Malmsten 1888-1972
Sideboard / skänk modell "Herrgården" vitmålad
Nycklar medföljer
Brännmärkt: Bodafors Design Carl Malmsten

Längd: 150 cm
Djup: 39 cm
Höjd: 96 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar

Carl Malmsten "Herrgården" Sideboard 20th century

Carl Malmsten 1888-1972
Sideboard / sideboard model "Herrgården" painted white
Keys included
Branded: Bodafors Design Carl Malmsten

Length: 150 cm
Depth: 39 cm
Height: 96 cm

Condition report: Minor use wear, minor scratches and marks, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 18 timmar 22 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 18 timmar 29 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 18 timmar 33 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 18 timmar 43 minuter