Bilder Marcel Wanders Pallar "Stone" Kartell 2000-tal

Marcel Wanders Pallar "Stone" Kartell 2000-tal

3 månader 2 dagar

2023-11-30 19:05

1200 SEK

Värdering: 100 SEK

Marcel Wanders född: 1963
Röda timglasformade pallar tillverkade polykarbonat
med facetterad yta
Märkta: Stone By Kartell Design by Marcel Wanders, Made in Italy

Höjd: 47 cm
Diameter: 31 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, repor, inga övriga anmärkningar

Marcel Wanders Stools "Stone" Kartell 2000s

Marcel Wanders born: 1963
Red hourglass-shaped stools made of polycarbonate
with faceted surface
Marked: Stone By Kartell Design by Marcel Wanders, Made in Italy

Height: 47 cm
Diameter: 31 cm

Condition report: Minor wear and tear, scratches, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 19 timmar 20 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 19 timmar 27 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 19 timmar 31 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 19 timmar 41 minuter