Bilder Yngvar Sandström sängbricka "Nikko" 1960-tal
Yngvar Sandström sängbricka "Nikko" 1960-tal
Sängbord / sängbricka "Nikko" från Trivia-serien med stomme i ek
Tillverkad hos Nordiska Kompaniets verkstäder
Mått: 61 x 42 x 29 cm
Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor och fuktfläck, inga övriga anmärkningar
Yngvar Sandström bedside table "Nikko" 1960s
Bedside table / tray table "Nikko" from the Trivia series with oak frame
Manufactured at Nordiska Kompaniet's workshops
Dimensions: 61 x 42 x 29 cm
Condition report: Use- and age-based wear, marks, scratches and moisture stain, no other remarks