Bilder Bruno Mathsson och Piet Hein "Superellips" 1983

Bruno Mathsson och Piet Hein "Superellips" 1983

2 månader 4 dagar

2023-12-28 21:04

800 SEK

Värdering: 100 SEK

Bordsskiva björkfaner med fyra avtagbara spännben i förkromat stål
Design av: Bruno Mathsson och Piet Hein
Märkt: Fritz Hansen, Danmark, 1983

Höjd: 70 cm
Längd: 135 cm
Bredd: 90 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, slitage på bordsskivan i form av sprickor, fuktskador, märken och repor, inga övriga anmärkningar

Bruno Mathsson and Piet Hein "Supercircle" Coffee Table 1983

Table veneered in birch with four chromed legs
Design by: Bruno Mathsson and Piet Hein
Marked: Fritz Hansen, Denmark, 1983

Height: 70 cm
Length: 135 cm
Width: 90 cm

Condition report: Use- and age-based wear, wear on the tabletop in the form of cracks, moisture damage, marks and scratches, no other remarks

STORT VITRINSKÅP, ENGLAND, MAHOGNY, TVÅ-DELAT

Värdering: 200

Bud: 3 200 SEK

Slutar om 18 timmar 23 minuter

STEGPALL, AWAB

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 18 timmar 30 minuter

GRYTHYTTAN, PARET TRÄDGÅRSSTOLAR, 1900-TAL

Värdering: 200

Bud: 500 SEK

Slutar om 18 timmar 34 minuter

STAFFLI, BOK, 1900-TAL, STÄLLBAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 18 timmar 44 minuter