Auktioner Möbler Bruno Mathsson och Piet Hein "Superellips" 1983

Bilder Bruno Mathsson och Piet Hein "Superellips" 1983

Bruno Mathsson och Piet Hein "Superellips" 1983

6 månader 28 dagar

2023-12-28 21:04

800 SEK

Värdering: 100 SEK

Bordsskiva björkfaner med fyra avtagbara spännben i förkromat stål
Design av: Bruno Mathsson och Piet Hein
Märkt: Fritz Hansen, Danmark, 1983

Höjd: 70 cm
Längd: 135 cm
Bredd: 90 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, slitage på bordsskivan i form av sprickor, fuktskador, märken och repor, inga övriga anmärkningar

Bruno Mathsson and Piet Hein "Supercircle" Coffee Table 1983

Table veneered in birch with four chromed legs
Design by: Bruno Mathsson and Piet Hein
Marked: Fritz Hansen, Denmark, 1983

Height: 70 cm
Length: 135 cm
Width: 90 cm

Condition report: Use- and age-based wear, wear on the tabletop in the form of cracks, moisture damage, marks and scratches, no other remarks

Byrå, imitationsmålad, 4-lådig

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Skolbänk äldre

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Spegelbyrå

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland

Byrå 3 lådor

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Västergötland