Auktioner Konst & Grafik Sven Frödin färglitografi 62x46,5

Bilder Sven Frödin färglitografi 62x46,5

Sven Frödin färglitografi 62x46,5

1 månad 10 dagar

2024-07-28 18:13

50 SEK

Värdering: 50 SEK

I/V, fuktfläck,Proveniens. Inger & Lasse Sandberg, Inger och Lasse Sandberg skrev & Illustrerade över hundra barnböcker; deras böcker har översatts till 33 språk och är mycket populära i bland annat Japan. Blev årets värmlänningar 1996, Konstnärerna bakom Karlstads Kommuns logotyp den glada solen mm.

Auktionsverket i Karlstad

Ulvsby Åstorp 313
655 93 Karlstad

info@antikhuset.se
Tel. 054-53 91 50, Mobil: 070-315 48 81