Bilder Lisa Larson Skulpturer Stengods Figurer 1900-tal (2st)
Keramiker född: 1931
Skulpturer i form av två hundar tillverkade av stengods
Märkta: Lisa L Sweden Gustavsberg
Längd: 15-16 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Lisa Larson Sculptures Stoneware Figures 20th Century (2 pcs)
Potter born: 1931
Sculptures in the form of two dogs, made of stoneware
Marked: Lisa L Sweden Gustavsberg
Length: 15-16 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 1 timme 33 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 1 timme 35 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 1 timme 37 minuter