Bilder Lisa Larson Väggrelief Gustavsberg 1900-tal
Lisa Larson Väggrelief Gustavsberg 1900-tal
Lisa Larson 1931-2024
Väggplatta med fågelmotiv tillverkad i glaserat stengods
Märkt: Lisa L, Gustavsberg
Mått: 22 x 22 cm
Konditionsrapport: Mindre nagg på baksidan (3 mm), inga övriga anmärkningar
Lisa Larson Wall relief Gustavsberg 20th century
Lisa Larson 1931-2024
Wall plate with bird motif made of glazed stoneware
Marked: Lisa L, Gustavsberg
Dimensions: 22 x 22 cm
Condition report: Small chip on the back (3 mm), no other remarks