Bilder Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st)

Karmstolar Mässing 1980-tal USA (2 st)

400 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Karmstolar på trissor med stomme i marmorerad gulmetall och mörkbetsad lövträ
Stoppade dynor klädda senapsgul plysch
Etikettmärkt: Flanders Industries INC, Arkansas

Höjd: 99 cm
Sitthöjd: 44 cm
Bredd: 44 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Armchairs Brass 1980s USA (2 pcs)

Arm chairs on pulleys with a frame in marbled brass and dark stained hardwood
Upholstered cushions covered in mustard yellow plush
Labeled: Flanders Industries INC, Arkansas

Height: 99 cm
Seat height: 44 cm
Width: 44 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks

DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal

Värdering: 300

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 58 minuter

JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 timme

GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal

Värdering: 500

Bud: 850 SEK

Slutar om 1 timme 2 minuter

VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 1 timme 4 minuter