Bilder Orientalisk matta 252X155 1900-tal

Orientalisk matta 252X155 1900-tal

1900 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Orientalisk handknuten matta tillverkad av ull & bomull.
Benvit botten med dekor föreställande blomster & växtglihet.

Mått: 252 x 155 cm

Konditionsrapport: Blekt dekor, Mindre märken & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Oriental carpet 252X155 from the 20th century

Oriental hand-knotted rug made of wool & cotton.
Off-white base with decor depicting flowers & plant life.

Dimensions: 252 x 155 cm

Condition report: Faded decor, Minor marks & wear, No other remarks.

SALONGSMÖBEL, 5 del, tidigt 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 200 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal

Värdering: 600

Bud: 250 SEK

TABURETT, tidigt 1900-tal

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

SOFFA, tidigt 1900-tal

Värdering: 1 200

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 minuter