Bilder Puch Colorado VZ 50/4 Moped 1970-tal

Puch Colorado VZ 50/4 Moped 1970-tal

25000 SEK

Värdering: 30 000 SEK

Helrenoverad & genomgången Puch Colorado tillverkad mellan 1970-1972
Enligt uppgift renoverad med originaldelar

Mätarställning: 000540
Serienummer ram: 9239233
Serienummer motor: 9702554

Startad & provkörd utan anmärkningar

Konditionsrapport: Stötbåge, bakskärm samt tanklock lackerade svart samt stötbåge svetsad / lagad, Mindre obetydligt bruksslitage, Nyckel saknas, Mindre hål i sadel, Inga övriga anmärkningar

Fler bilder & mer information skickas på förfrågan

Puch Colorado VZ 50/4 Moped from the 1970s

Fully renovated & overhauled Puch Colorado manufactured between 1970-1972
Reportedly refurbished with original parts

Meter reading: 000540
Frame serial number: 9239233
Engine serial number: 9702554

Started & test driven without remarks

Condition report: Bumper, rear fender and fuel cap painted black and bumper welded/repaired, Minor insignificant use wear, Key missing, Minor holes in saddle, No other remarks

More pictures & more information sent on request

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 10 timmar 8 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 10 timmar 8 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 10 timmar 9 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 10 timmar 9 minuter